lewy  dealer logox

katalog3

ZIMOWY AGROS MAGAZYN 27

❗️Jeśli chcesz wiedzieć jak uprawiać , aby ZMAKSYMALIZOWAĆ PLON przeczytaj koniecznie najnowsze wydanie Agros Magazynu. Ponadto znajdziesz w nim:
- atrakcyjne promocje
- trendy w uprawie
- relacja z pokazu
- giełda sprzętu używanego
oraz wiele innych ciekawostek z branży rolniczej.

https://issuu.com/agrosmagazyn/docs/agros_27_final

 

 

Nowy, jesienny numer AGROS Magazynu

Żniwa za nami, zbiory warzyw też dobiegają końca, gdzieniegdzie trwają jeszcze dożynki. Na polskich wsiach widać pierwsze oznaki jesieni. I właśnie jesienią zachęcam Was do zapoznania się z naszą jesienną ofertą, jest ona bowiem bardzo atrakcyjna w porównaniu z cenami wiosennymi. To idealny czas na zakup urządzeń rolniczych. Jesienny nastrój promocyjny panuje także na naszej giełdzie sprzętu używanego. Poza tym, jak zawsze, pokazujemy poszczególne maszyny naszych wszystkich partnerów: New Holland, Kongskilde, POMOT Chojna i Unia Group. ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE

26

 

Już jest nowy numer AGROS Magazynu

 

W najnowszym wydaniu naszego magazynu jak zawsze zamieszczamy sporo porad, ale jednocześnie chcemy umilić Wam ten trudny czas. Mamy nadzieję, że z ciekawością przeczytacie artykuł o premierowym pokazie ciągnika New Holland T7 Heavy Duty, nagrodzonego prestiżowym tytułem Maszyna Roku 2016. Nasz zespół redakcyjny został zaproszony do pięknego zamku Topacz – w numerze zamieszczamy krótki reportaż z premiery. Rady, rady, rady... I my służymy Wam poradami! Jeśli zastanawiacie się, jak poradzić sobie w przypadku opadów, czyli tzw. mokrego lata, nasi doradcy mają kilka rad. Na wypadek gdyby jednak lato okazało się suche, przypominamy, że takie wskazówki zamieściliśmy w zeszłorocznym letnim wydaniu „AGROS Magazynu”. ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE


Agros25

 

Pokaz maszyn rolniczych

Zapraszamy na pokaz ciągników rolniczych, agregatów podorywkowych, uprawowych i siewnych. Pokaz odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 11.00 na polu Zespołu Szkół Rolniczych w Żarnowcu.

Przewidziane są gry i zabawy z nagrodami.

pokaz

 

Wiosenne wydanie Agros Magazynu

Święta Wielkanocne przed nami, a my mamy dla Was najnowsze, wiosenne wydanie Agros Magazynu. W tym wydaniu dowiecie się Państwo wiele o dofinansowaniach na zakup sprzętu. Szczególną uwagę skierowaliśmy w stronę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Znajdzie się też coś przyjemnego dla gadżeciarzy, czyli kwestie związane z elektronicznym wyposażeniem maszyn rolniczych. Nie zabraknie też uczty dla zmysłów, a tam relacja z wizyty w zakładzie tradycyjnego przetwórstwa mięsnego. Zapraszamy do lektury. ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE

a 24

 

Zimowy numer AGROS Magazynu

W najnowszym numerze AGROS Magazyn o rodzinnym biznesie Państwa Baranów, czyli „Jaki ojciec
taki syn”. Dowiecie się również, jaki sprzęt jest najlepszy, czy warto zainwestować w
oryginalne maszyny, czy wystarczą używane. Przybliżymy Wam temat wozów paszowych. Nie
zabraknie również czegoś dla zmysłów, czyli o konkursie „Ugotowani”, w którym nasza ekipa redakcyjna
otrzymała specjalne wyróżnienie.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE

Agros23

 

Zwycięski New Holland T7.315!

Podczas targów Agritechnica New Holland T7.315 zdobył tytuł Machine of the Year 2016.

Nowość naszego partnera marki New Holland Agriculture​ została uhonorowane niezwykle cenionym w branży tytułem Maszyna roku 2016, przyznawanym przez jury składające się z 19 dziennikarzy reprezentujących czołowe Europejskie publikacje poświęcone maszynom rolniczym. Podczas przyznawania nagrody wzięto pod uwagę innowacje techniczne oraz korzyści dla rolników. Wśród kryteriów znalazły się nowatorskie funkcje, osiągi, wydajność, koszty eksploatacji, łatwość obsługi i komfort operatora.

T7 315

 

Zaufanie dla najlepszych!

Polscy rolnicy zaufali marce New Holland Agriculture! We wrześniu co piąty zakupiony ciągnik to New Holland. To sukces ale i potwierdzenie, że wybierając maszyny New Holland, stawiamy na najwyższą jakość! Producent dysponuje pełną gamą produktów, które doskonale spełniają wymagania zarówno właścicieli wielkopowierzchniowych gospodarstw jak i mniejszych specjalistycznych. Gratulujemy i cieszymy się, że my także zaufaliśmy NewHolland. 

Źródło: Systematics International Ltd.

TD5

 

Jesienny AGROS Magazyn

Jest już nowy numer AGROS Magazynu, a w nim m.in. mnóstwo fachowych porad i wskazówek i zaproszenie do naszej nowej filii w Pradłach. Oprócz przydatnych tekstów informacyjno-doradczych naszych własnych partnerów zapraszam także do zapoznania się z historią Bogumiła Cabana, który razem z żoną porzucił wielkomiejskie życie i poświęcił się uprawie ziemi i odrestaurowaniu folwarku, którego historia sięga średniowiecza. Zapraszamy do lektury.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE

AGROS Magazyn 22/2015

 

ROL-SZANSA 2015

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas Rol-Szansy w miniony weekend. Zapraszamy za rok, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia. Czas upłynął nam przyjemnie podczas rozmów o sprzęcie jak i degustacji przysmaków!

 

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

ROL-SZANSA 2015

 

 

 

 

 

Wydajne i wszechstronne maszyny KUHN

Podczas zbliżających się wrześniowych targów Agro Show nasz partner, marka KUHN zaprezentuje swoje nowości maszynowe. Będą to m.in. siewniki do uprawy uproszczonej: ESPRO 3000 i ESPRO 6000 R, siewniki systemowe: TT 3500 – TT 6500 oraz maszyny do ścielenia i zadawania paszy PRIMOR 4260 M CUT CONTROL. Wszystkie maszyny charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, gwarantując niskie zapotrzebowanie na moc.

 

Siewnik ESPRO o szerokości 6 m może pracować z prędkością 13 km/h nawet z ciągnikiem o mocy zaledwie 200 KM – to mniej niż 35 KM na metr!

Zaczepiane siewniki systemowe TT 3500 i TT 6500 ze zbiornikami o dużej pojemności, zostały zaprojektowane do transportowania i wysiewu nasion lub nawozu. Wyposażone seryjnie w tylny zaczep kategorii 3 mogą być agregowane z belkami wyposażonymi w sekcje wysiewające SEEDFLEX i wykorzystywane do siewu zbóż, jak również do wysiewu dawki startowej nawozu dla kukurydzy z siewnikami punktowymi MAXIMA lub PLANTER lub kultywatorem do uprawy pasowej STRIGER.

Maszyny do ścielenia i zadawania paszy są od teraz dostępne z systemem regulowanego cięcia słomy - CUT CONTROL - co daje możliwość regulacji długości cięcia włókien w zależności od indywidualnych potrzeb. Dodatkową zaletą jest równomierne rozdrabnianie – osiem łopatek na kole dmuchawy wyposażonych jest naprzemiennie w pięć lub sześć noży. Włókna są cięte równomiernie i bardzo dokładnie (w trybie rozdrabniania 70% włókien słomy jest ciętych na fragmenty o długości poniżej 5 cm). Maszyna doskonale sprawdza się do cięcia siana – system składający się z bębna podającego z napędem POLYDRIVE i noży napędzanych wysokoobrotową turbiną umożliwia rozdrobnienie siana. PRIMOR 4260 M CUT CONTROL jest także idealną pomocą przy ścieleniu kurników.

 

ESPROa

ESPROb

ESPROc

TT 3500a

TT 3500b

TT 3500c

PRIMORb

PRIMORc

PRIMOR

NOWA OSOBA W DRUŻYNIE AGROS-WROŃSCY

Miło nam przedstawić Pawła Tkacza - Dyrektora naszej najnowszej filii w Pradłach. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 728 929 922 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Nasza najnowsza filia mieści się przy ulicy Wyzwolenia 90 w Pradłach.


Tkacz 

 

POCZTÓWKA Z WAKACJI

Przedstawiamy konkursowe zdjęcia, przesłane przez naszych fanów na konkurs "pocztówka z wakacji". Poniżej znajdują się te, które już otrzymaliśmy od naszych fanów. Przypominamy, że nadal czekamy na Wasze zdjęcia, które pokazują jak spędzacie wakacje. Konkurs trwa do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia. Można je wysyłać w wiadomości prywatnej na nasz facebookowy profil www.facebook.com/AgrosWronscy lub mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

w08

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

pocztówka z wakacji

w19

pocztówka z wakacji

 

POKAZ PRACY MASZYN ROLNICZYCH W DZWONOWICACH

Wszystkich zainteresowanych techniką rolniczą zapraszamy na pokazy w Dzwonowicach. Czekamy na
Was, waszych znajomych i rodzinę! Podczas pokazów zaprezentujemy takie maszyny jak:
• KOMBAJNY ZBOŻOWE NEW HOLLAND
• CIĄGNIKI ROLNICZE, NEW HOLLAND
• PRASY DO ZBIORU SŁOMY
• PŁUGI
• AGREGATY PODORYWKOWE
• AGREGATY UPRAWOWE
• AGREGATY UPRAWOWO - SIEWNE
Pokazy odbędą się 15 lipca, na polu Pana Pawła Barana w Dzwonowicach, gmina Pilica, przy drodze 794
Pilica-Pradła. Podczas pokazów odbędą się konkursy z nagrodami. Zaczynamy od godziny 11.00.


MAPA Harvest

 

Coraz bliżej do„Modernizacji” z PROW 2014-2020

Dobre wiadomości docierają do nas z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków
na „Modernizację” ogłosi prezes ARiMR. Ich składanie powinno się rozpocząć w pierwszym kwartale roku.
Co najmniej 30 dni wcześniej prezes ARiMR ogłosi nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach tego programu. Ta informacja pojawi się na stronie internetowej agencji, w jej oddziałach terenowych i biurach  oraz w minimum jednym dzienniku o zasięgu krajowym.

Ogłoszenie oprócz daty rozpoczęcia i zakończenia składania wniosków, będzie określało obszar, na którym nabór będzie realizowany. Termin składania wniosków będzie wynosił od 14 do 30 dni.

Zachęcamy do odwiedzania strony oraz naszego profilu, gdzie także będziemy was informować na bieżąco.
My będziemy także na bieżąco informować wszystkich. 

www.arimr.gov.pl

ARiMR

 

Letni AGROS Magazyn

Już niedługo w Państwa ręce trafi kolejne wydanie magazynu AGROS. Na kartach najnowszego wydania przeczytacie m.in. o wsparciu proponowanym przez państwo i Unię Europejską. Fundusze unijne w rolnictwie to w tym numerze nasz temat przewodni. Nowy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oferuje ogromne możliwości związane z modernizacją gospodarstw rolnych, a w bieżącej unijnej perspektywie finansowej rolnicy mogą liczyć na rekordowe wsparcie sięgające często setek tysięcy złotych. W tym wydaniu pojawią się także nowe pozycje maszynowe z naszej Agrosowej Giełdy Maszyn Używanych. Wszystkie w bardzo atrakcyjnych cenach. W czerwcowym wydaniu piszemy także o najnowszych trendach rynkowych, zwłaszcza marki New Holland, której maszyny są naszym flagowym produktem, jak również naszych innych partnerów, jak EXPOM, Kongskilde, Weidemann, KUHN oraz POMOT Chojna. Na koniec polecamy temat, który pewnie nie tylko paniom przypadnie do gustu. Na pierwszy rzut oka nieco śliski – nasz redakcja zawitała do hodowli ślimaków. Z czym i jak się to je – do sprawdzenia na ostatnich stronach numeru. Zachęcamy do lektury.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE
agros-21

 

AGROS Magazyn najlepszym magazynem firmowym!

 

Nasz magazyn otrzymał główną - złotą nagrodę podczas konkursu Szpalty Roku, który wyróżnia prasę firmową w Polsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Klientom, którzy pomagają nam tworzyć to wydawnictwo. To dzięki Wam i Waszej pomocy otrzymaliśmy tą nagrodę. Już niebawem kolejne, 21 wydanie AGROS Magazynu, gorąco zachęcamy do lektury!

nagroda

 

 

 

Najlepsza pasza dla stada

Kiszonka, siano, sianokiszonka, to najbardziej wartościowe pasze dla stada, ale tylko pod warunkiem, że są dobrej jakości - z takiego założenia wychodzi nasz partner marka KUHN.
Rozumiemy, że w kontekście kontroli kosztów, głównym problemem w produkcji zwierzęcej jest zebranie paszy o pełnej wartości odżywczej, dzięki której można ograniczyć ilość stosowanych koncentratów i związane z tym wydatki. Marka KUHN doskonale rozumie ten problem. Zespół inżynierów, odpowiedzialny za rozwój produktów, angażuje nowe technologie i materiały do produkcji, aby maszyny KUHN spełniały stawiane im cele. Przedstawiamy najmłodszą koncepcję - ‪#‎GRASSMASTER‬, której celem jest wsparcie hodowców w zakresie pozyskania paszy o minimalnym stopniu zanieczyszczenia, o maksymalnej wartości energetycznej i odżywczej oraz wysokich walorach smakowych dla stada. Wkrótce zaprezentujemy kolejne rozdziały!
Zapraszamy na krótki film

Kosiarki z jeszcze lepszym zabezpieczeniem

 

Uwaga, uwaga! Nowe kosiarki dyskowe naszego partnera marki KUHN, GMD 10 o szerokości roboczej od 1.60 do 2.80 m zastępują starą serię GMD SELECT.
Nowe kosiarki są teraz wyposażone w belkę tnącą serii 100 z zabezpieczeniem PROTECTADRIVE oraz demontowanymi modułami dysków. 
Nowe kosiarki GMD 100 zostały opracowane z myślą o doskonalszym przystosowaniu do stale zwiększającej się intensywności pracy pod względem powierzchni koszenia, prędkości pracy oraz długości i częstotliwości przejazdów po drogach publicznych, są teraz wyposażone w belkę tnącą serii 100 z zabezpieczeniem PROTECTADRIVE oraz demontowane moduły dysków.
Maszyny przeszły wiele zmian mających na celu udoskonalenie koszenia oraz wydłużenie żywotności.

kuhn

 

 

 

Spore zyski z nową serią owijarek do bel okrągłych od KUHN

 

Od września 2014 we wszystkich owijarkach serii 10 wprowadzona jest opcja systemu e-Twin z unikatową konstrukcją napinacza oraz opatentowanym systemem nakładania folii na belę. To przełomowe rozwiązanie pozwala na 50% oszczędność czasu nawijania i dzięki ciaśniejszemu owijaniu beli znacząco podnosi jakość paszy. Więcej informacji dostępnych jest na: www.kuhn.com.pl 

KUHN1

KUHN2

 

 

Nasz partner, NEW HOLLAND, na Agrotech 2015

 

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem imponujących i zaawansowanych technologicznie maszyn rolniczych, zaprezentowanych podczas XXI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. W trakcie tego wydarzenia nie mogło zabraknąć atrakcji od marki New Holland – lidera branży rolniczej, który w tym roku będzie obchodzi 120-lecie istnienia. Producent niebieskich ciągników i żółtych maszyn żniwnych przedstawił 24 maszyny, zapowiedział również wrześniową premierę zmodernizowanej gamy ciągników z serii T7.

 

XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach

XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach

XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach

XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach

XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach

 

 

 

 

Znamy już wyniki konkursu!

Specjalna komisja składająca się z przedstawicieli naszej firmy wyłoniła zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajął Patryk, który otrzymał główną nagrodę ufundowaną przez markę New Holland, zabawkowy traktor T8.390 oraz wygrał profesjonalną sesję zdjęciową na okładkę AGROS Magazynu. W najbliższym, jubileuszowym wydaniu AGROS Magazynu to właśnie Patryka zobaczymy okładce. Drugie miejsce zajęła Paulinka, do której również wysyłamy nagrodę ufundowaną przez producenta New Holland, dziecięcy model T6.160.

Wybór był dla nas bardzo trudny. Wszystkie dzieciaki są śliczne! Komisja miała nie lada orzech do zgryzienia ale musiała jakoś sobie poradzić i postanowiła dla pozostałych uczestników przygotować specjalne gadżety firmowe.

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie! Już niebawem kolejne zmagania.

 

Patryk Siewiera, laureat konkursu

Patryk Siewiera, laureat konkursu

Patryk Siewiera, laureat konkursu

Pierwsze jubileuszowe wydanie

Na okładce najnowszego jubileuszowego numeru znalazł się Patryk Siewiera, który wygrał w naszym konkursie „Twoje dziecko na okładce”. Poza tym w magazynie znajdziecie Państwo informacje o maszynach nowych i używanych, które po okazyjnej cenie można kupić na Agrosowej Giełdzie Maszyn. Tradycyjnie odwiedziliśmy wielu naszych czytelników m.in. Andrzeja Cichonia, który w swojej stadninie koni od lat używa kosiarek KUHN, przeanalizowaliśmy też rynkowe nowości, tym razem Germinatora, marki Kongskilde. 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE


Jubileuszowe wydanie Agros Magazynu

Twoje dziecko na okładce AGROS Magazynu

AGROS Magazyn ma już 5 lat. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny jubileuszowy konkurs. Zrób prezent swojemu dziecku, fantastyczne nagrody czekają! Zwycięskie dziecko wygra profesjonalną sesję zdjęciową i otrzyma markową zabawkę New Holland. Zdjęcie z sesji opublikujemy na okładce najbliższego wydania AGROS Magazynu.
Jeśli masz dziecko, w wieku od 4-6 lat zgłoś je do naszego konkursu. Aby wziąć udział wystarczy nadesłać fotografię swojego dziecka, które w rękach trzyma AGROS Magazyn.
Zgłoszenia proszę przesyłać do 28 lutego 2015 r, w wiadomości prywatnej na profil Agros-Wrońscy
lub na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

garos-post

image006

image007

Kontrolujesz co tniesz

Potrzeby hodowców są bardzo zróżnicowane; w jednych gospodarstwach systemy utrzymania zwierząt wymagają drobno i równomiernie pociętej paszy, w innych lepiej zdaje egzamin ta nierozdrobniona. W obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wydajny i ekonomiczny PRIMOR 4260 M CUT CONTROL.
Nowy PRIMOR posiada wszystkie zalety tradycyjnych urządzeń do zadawania paszy, do których wiele osób zdążyło się już przyzwyczaić, ale dodatkowo posiada opatentowany przez firmę KUHN system CUT CONTROL (dosłownie „kontrola cięcia”) pozwalający pociąć każdy rodzaj paszy na dowolnie ustawioną długość lub podać ją w systemie „bez cięcia”. Maszyna wyposażona jest także w zbiornik mieszczący bele prostopadłościenne (dł. do 2,7 m) lub dwie bele okrągłe (o śr. 2 m), a 8 łopatek na kole dmuchawy z zamocowanymi naprzemiennie 5 lub 6 nożami pozwalają osiągnąć równomierne i bardzo dokładne rozdrobnienie.
Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb gospodarstwa.


PRIMOR

 

Zamień stare na nowe

Jeszcze nigdy unowocześnienie Twojego przedsiębiorstwa nie było tak proste i opłacalne. Zapraszamy do
wzięcia udziału w programie „Ciągnik za ciągnik”.
Promocja jest skierowana do rolników planujących zakup nowego sprzętu. Nowatorski program umożliwia
rozliczenie starego ciągnika (wycenionego wcześniej przez rzeczoznawców i mechaników), który zostanie
odkupiony w momencie zawierania umowy na nowy traktor marki New Holland. Firma Agros-Wrońscy może
również pomóc przy sprzedaży starego ciągnika na rynku wtórnym m.in. dzięki firmowej giełdzie używanych
maszyn, serwisom internetowym, Facebookowi, kontaktom w branży.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z koordynatorem akcji „Ciągnik za ciągnik”,
Dyrektorem Zarządzającym firmy - Marcinem Wrońskim, tel.: 600 354 199.
Śpiesz się! Liczba ciągników w promocji ograniczona!


TD5

 

Zimowy wydanie AGROS Magazynu

W zimowym wydaniu magazynu, możecie znaleźć informacje m.in. o innowacyjnym projekcie firmy "Ciągnik
za ciągnik", którym powinien się zainteresować każdy, kto rozważa zakup nowego sprzętu do swojego
gospodarstwa. Ponadto relacja z dni otwartych New Holland, wizyty w zaprzyjaźnionych firmach oraz -
niespodzianka - w restauracji. Zapraszamy do lektury! ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE


agros19

Prestiżowe wyróżnienie w rękach New Holland!

Marka New Holland Agriculture po raz kolejny ma niemały powód do dumy! Najnowsza seria ciągników kompaktowych T3F zdobyła wyróżnienie TOTY® 2015 - Best of Specialized. Poddawane specjalistycznym próbom i testom na polach wielu winnic, T3F zostały okrzyknięte mianem: Tractor of the Year® - Best of
specialized for 2015. Są one wyposażone w duże, trzycylindrowe silniki z turbodoładowaniem i chłodnicą międzystopniową S8000 wyprodukowane przez firmę FPT Industrial, które doskonale radzą sobie z szerokim zakresem zadań specjalnych. Ich kolejnym atutem jest zapewnianie niskich emisji, niskiego
poziomu hałasu i drgań oraz maksymalną oszczędność paliwa. A to tylko kilka z ich wielu zalet.

Wyróżnienie to stanowi zatem ukoronowanie serii, bowiem oferuje ona plantatorom kompaktowe gabaryty, zwrotność i niezawodność oraz stanowi najnowocześniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o wydajność, wszechstronność oraz maksymalny komfort podczas wykonywania prac sadowniczych.

 

NEW HOLLAND - ŚWIATOWY REKORDZISTA!!!

Miło nam poinformować, że aktualny Światowy Rekord Ginessa w zbiorze pszenicy
należy do kombajnu CR10.90, posiadającego największą moc na świecie 653 KM
i wyprodukowanego oczywiście przez New Holland Agriculture.
Kombajn zebrał niemal 800 ton pszenicy w ciągu zaledwie 8 godzin, pobijając tym samym poprzedni rekord, aż o ponad 120 ton.
Rekord padł 15 sierpnia w gospodarstwie rolnym HR Bourn and Sons Farm, położonym w miejscowości Grange de Lings, niedaleko angielskiej miejscowości Wragby w hrabstwie Lincolnshire.
Całą pracę nadzorował oczywiście oficjalny sędzia Światowego Rekordu Guinnessa
Pravin Patel.

Niezmiernie cieszymy się z otrzymanego tytułu, a pomysłodawcom kombajnu oraz jego twórcom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.


Kombajn CX 6080 Elevation

 

18 AGROS Magazyn już w Waszych domach!

Tym razem, w pełnoletnim już wydaniu magazynu, znaleźć będziecie mogli m. in. relację z wystawy rolniczej Rol-Szansa, poradnik dotyczący pracy z poplonami, a także portrety rolników pracujących na niezawodnym sprzęcie takich marek jak KUHN,Kongskilde, EXPOM czy Vaderstad.
Przeczytacie również wzruszający artykuł o panu Sławomirze Przybyłku, który całe swoje serce wkłada w rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Mamy dla Was także niespodziankę – nowy dział, opowiadający o prawdziwych weteranach rolnictwa, czyli maszynach, które na roli pracują już ponad dekadę. W tym numerze wzięliśmy pod lupę ciągniki New Holland, które mimo swojego wieku, doskonale spisują się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zapraszamy do lektury!

Jeżeli macie sugestie dotyczące tego, o czym chcielibyście przeczytać w kolejnych numerach, zachęcamy do kontaktu z nami w wiadomościach prywatnych na profilu, lub na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

Rozrywka do potęgi New Holland

Już niebawem, kolejna porcja emocji związanych z pokazami maszyn rolniczych. 

Tegoroczne Agro Show zapowiada się bardzo ciekawie, a to m. in. za sprawą nowych maszyn New Holland, które planuje wystawić producent. Pasjonaci rolnictwa będą mieli okazję zobaczyć m. in. ekskluzywne, jubileuszowe edycje traktorów T6 i T7 w wersji Golden Jubilee, oraz serię ciągników T8 Auto Command. Niezapomniane wrażenia pozostawi za sobą z pewnością prezentacja zupełnej nowości - kombajnu CR9.80. To jeszcze nie wszystko! Każdy odwiedzający stoisko New Holland będzie miał okazję aby zapoznać się z działaniem systemu Precision Land Management, zasiąść za sterami ulubionego modelu ciągnika lub zajrzeć pod maskę wybranej przez siebie maszyny. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek w dniach 19-22 września na Agro Show Bednary.

Niezapomniane przeżycia i dobra zabawa gwarantowane!

CR 1090 14 045

CX 6090 Elevation 14 10J6090006

RBV 180 ActiveSweep 13 028

T7 270 AC Golden Jubilee 14 001

Ależ się działo!

Pokazy w Bieruniu już za nami! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby uczestnicy Demo Tour 2014 spędzili przyjemnie czas i mogli dowiedzieć się czegoś nowego o prezentowanych maszynach. Nawet pogoda była zamówiona. Dzięki różnorodności atrakcji, osoby, które pojawiły się 3 lipca w Bieruniu, po skończonych pokazach wyszły z uśmiechem na twarzy i z upominkiem w ręku.

Dziękujemy Wam za przybycie. Po raz kolejny okazało się, że możemy na Was liczyć!

 

 

IMG 20140703 111600

 

IMG 20140703 111606

 

IMG 20140703 111610

IMG 20140703 111628

IMG 20140703 111639

IMG 20140703 111642

IMG 20140703 111645

IMG 20140703 111649

IMG 20140703 111652

IMG 20140703 111655

IMG 20140703 111816

IMG 20140703 111822

IMG 20140703 111924

IMG 20140703 111931

IMG 20140703 111945

IMG 20140703 111955

IMG 20140703 112007

IMG 20140703 112013

 

 

 

Letni numer AGROSa już w Waszych domach

Wakacje ruszyły, upalne dni zagościły na dobre – to idealna pora na chwilę relaksu z lekturą najnowszego AGROS Magazynu! Nowe wydanie już w Waszych domach, a w nim maszynowe przygotowania do zbliżających się żniw - nasze pogotowie serwisowe wymieni zalety przeprowadzenia przeglądu przedżniwnego, który zagwarantuje sprawne przeprowadzenie procesu zbiorów. Od naszego konsultanta techniczno-handlowego dowiecie się jak za pomocą najnowszych zdobyczy technologicznych zbierać plony jeszcze wydajniej i efektywniej. Wspólnie z gospodarzami którzy na co dzień zmagają się z trudami pracy w gospodarstwie testujemy i serwisujemy maszyny w akcji, tym razem bierzemy pod naszą ekspercką lupę paszowozy marki KUHN prasy polskiego Farmarolu oraz produkty POMOT-u, New Holland, Kongskilde i wielu innych producentów. 

Przygotowaliśmy także relację z jubileuszu otwarcia naszej filii we Wróblewie - uwierzycie, że to już 5 lat odkąd spotkaliśmy się na przecięciu czerwonej wstęgi? To i jeszcze więcej w najnowszym numerze, miłej lektury!

Agros17

Przyjedź do Bierunia i wygraj wycieczkę do Włoch!

 

Prawdziwa gratka dla miłośników maszyn rolniczych New Holland i Unii Group! Przyjdź i zobacz na co stać najnowsze modele kombajnów i ciągników o mocy nawet do 300 koni mechanicznych. Przekonaj się na własne oczy, o możliwościach pługów i agregatów rolniczych. Przy zakupie jednego z ciągników New Holland, do wygrania wycieczka do Włoch, USA lub Wielkiej Brytanii! Zapraszamy 3 lipca w godzinach 11:00 – 14:00 do gospodarstwa pana Franciszka Matei z Bierunia, gdzie korowód niebiesko-żółtych barw zachwyci po raz kolejny.

 

zaproszenie

show1

show 2

Cenisz sobie jakość i niezawodność?

Masz już dość zmagania się z kosiarkami, które nie radzą sobie z wymagającym terenem i dużą ilością pracy? KUHN ma dla Ciebie rozwiązanie! Przedstawiamy zawieszane kosiarki dyskowe GMD 100, które zostały opracowane z myślą o doskonalszym przystosowaniu do stale zwiększającej się intensywności pracy pod względem powierzchni koszenia, prędkości pracy oraz długości i częstotliwości przejazdów po drogach publicznych. System zabezpieczeń PROTECTADRIVE doskonale chroni przekładnię zębatą kosiarki, a nowy ogranicznik hydrauliczny zapewnia płynną pracę. Solidna i niezawodna w trudnych sytuacjach kosiarka firmy KUHN zapewnia nie tylko idealne koszenie, ale także komfort dla operatora.
Po więcej informacji zapraszamy do naszych przedstawicieli oraz na stronę www.kuhn.com.pl
GMD

 

NAJNOWSZE FILMY Z UDZIAŁEM TD 5.65

Przedstawiamy Wam kolejne filmy nadesłane przez naszych fanów. Tym razem polecamy prace Rajmunda - użytkownika nowego NH TD 5.65  

 

Więcej filmów znajdziecie na jego KANALE

Prestiżowy konkurs fotograficzny

Już po raz drugi firma Syngenta ogłosiła konkurs fotograficzny Syngenta Photography Award. Pula nagród w konkursie wynosi 65 tysięcy dolarów! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Scarcity-Waste” („Niedobory-Odpady”), czyli próba zwrócenia uwagi świata na szybko znikające zasoby żywności i wody na ziemi. W konkursie mogą wziąć udział zarówno zawodowi fotograficy jak i amatorzy. Prace zgłaszać możecie w dwóch kategoriach: profesjonalnej i otwartej do 15 września 2014r. Prace nadesłane na konkurs zostaną wystawione w maju 2015 roku w Somerset House - jednym z najbardziej prestiżowych centrów artystyczno-kulturalnych w Londynie. Zapraszamy do udziału w konkursie i skorzystania z niepowtarzalnej okazji pokazania swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.farmer.pl

 

Już po raz drugi firma Syngenta ogłosiła konkurs fotograficzny Syngenta Photography Award. Pula nagród w konkursie wynosi 65 tysięcy dolarów! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Scarcity-Waste” („Niedobory-Odpady”), czyli próba zwrócenia uwagi świata na szybko znikające zasoby żywności i wody na ziemi. W konkursie mogą wziąć udział zarówno zawodowi fotograficy jak i amatorzy. Prace zgłaszać możecie w dwóch kategoriach: profesjonalnej i otwartej do 15 września 2014r. Prace nadesłane na konkurs zostaną wystawione w maju 2015 roku w Somerset House - jednym z najbardziej prestiżowych centrów artystyczno-kulturalnych w Londynie.
Zapraszamy do udziału w konkursie i skorzystania z niepowtarzalnej okazji pokazania swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:http://www.farmer.pl/fakty/polska-swiat/ruszyla-druga-edycja-konkursu-syngenta-photography-award,50655.html

Seminarium zdrowotne

W imieniu naszego partnera zapraszamy na I Śląskie Seminarium Probiotyczne pod nazwą Zdrowa ZIEMIA i jej MIESZKAŃCY, które odbędzie się 15 maja 2014r w Częstochowie. Celem tego spotkania będzie przybliżenie uczestnikom w jaki sposób probiotyki, symbiotyki i prebiotyki wpływają na profilaktykę zdrowia. Tematem wykładów prowadzonych podczas spotkania, będą między innymi: rola mikroelementów w profilaktyce zdrowia, zdrowy dom za sprawą preparatów z probiotykami, oraz prezentacja wyrobów probiotycznych.

Szczegółowe informacje na temat seminarium znajdziecie u Pana Rafała Dądeli pod numerem telefonu: 505 028 455.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i zaznajomienia się z dobrami, jakie oferuje nam natura.

 

I Śląskie Seminarium Probiotyczne

I Śląskie Seminarium Probiotyczne

 

Bliskie spotkania z technologią New Holland!

Już w maju na terenie całej Polski odbędzie się 9 pokazów pełnej gamy maszyn dostosowanych specjalnie do potrzeb hodowców. To doskonała okazja by sprawdzić jak pojazdy zachowują się w praktyce i w jaki sposób wspierają pracę rolników. Po raz kolejny marka New Holland daje rolnikom możliwość zapoznania się najnowocześniejszymi rozwiązaniami rolniczymi osobiście. Uczestnicy spotkań będą mogli zapoznać się z zaletami takich modeli ciągników jak m.in.: T4, T5, T6 i TD5. Poza ciągnikami, prezentowane będą także różne rodzaje pras. Praca każdej maszyny zostanie szczegółowo omówiona przez specjalistów New Holland, a dzięki wykorzystaniu dynamicznych kamer Live, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia ich w trakcie pokazu na telebimie. Serdecznie zapraszamy na pokazy. Mamy nadzieję, że zainteresują Was różnorodnością maszyn, jak i technologią wykorzystaną w celu ułatwienia pracy na roli. Na zdjęciu poniżej znajdziecie terminy, oraz miejsca, w których odbędą się spotkania. Do zobaczenia!

New

Uwaga! Konkurs!

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie, który właśnie pojawił się na Facebooku. Przysyłajcie nam swoje zdjęcia z majówki - do wygrania czapki z daszkiem firmy AMBRA! Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.facebook.com/AgrosWronscy. Zapraszamy!

Czapeczki

Czas agrospottersów

Rozpoczynamy kolejny cykl poświęcony fanom, pt. „Zamiłowanie do rolnictwa”. Opisujemy pasje młodych rolników. Publikujemy wywiady, w których nie boimy się zadawać trudnych pytań. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału, napisz do nas na Facebooku.

Czas agrospottersów

– Obserwowanie pojazdów w akcji to ulubione zajęcie spottersów. Zwłaszcza gdy wydobywa się z mocarnego traktora, ładowarki, pługa czy kombajnu, w uszach spottera brzmi, jak muzyka – mówi młody reżyser Piotrek Dzikowski, założyciel kanału Farm TV. Zestawione razem tworzą doskonały materiał na film, z rolnictwem w tle.

Czy może istnieć piękniejszy widok od błękitnego New Hollanda przemierzającego pole kukurydzy? – Tak! Ten sam błękitny traktor na tym samym polu, ale po deszczu. Wtedy jest więcej zabawy, dodaje Piotrek Dzitkowski z Piotrkowa Trybunalskiego, który wraz z młodymi sympatykami z całej Polski tworzy nieformalną grupę agrospottersów. Dla tej młodej generacji rolników uprawa ziemi to coś więcej niż zawód.

Buszujący w zbożu... z kamerą
Pasje bywają różne. Są osoby, które w zaciszu pracowni oddają się modelarstwu, inne uwielbiają pływać zimą w morzu, jeszcze inni wspinają się na najwyższe szczyty gór. Ale są też i tacy, którzy uwielbiają po prostu obserwować i wcale nie gwiazdy filmowe czy rzadkie gatunki zwierząt, a maszyny rolnicze w akcji! W tym celu agrospotterzy poszukują najpierw gospodarza, który podziela entuzjazm młodych pasjonatów, jak Zdzisław Szafarski z Pawłowa Głównego, w gospodarstwie którego Piotrek Dzitkowski kręcił po raz pierwszy maszyny New Holland TD80D i Metal-Fach Z569/1 zakupione w Agros-Wrońscy. Wspólnie omawiają prosty scenariusz i na jego podstawie tworzą epizodyczne sceny – klatka po klatce domowymi kamerami i aparatami cyfrowymi, zebrany materiał montują na komputerze, oprawiają graficznie i voilà! Gotowy film ląduje w sieci, gdzie trafia na wyjątkowo żyzną „glebę” setek młodych entuzjastów rolnictwa. Oprócz autorskich kanałów filmowych autorzy prowadzą dodatkowo blogi, fanpage – zawsze w wolnych chwilach, kiedy akurat nie zasiadają w ławce z rówieśnikami, którzy na dodatek rzadko wykazują zrozumienie dla ich oryginalnej pasji. Dlaczego więc to robią?

Nowa generacja
Przypadek chłopca, który pragnie związać swoją przyszłość z gospodarką i na dodatek nie jest w tym odosobniony, to zupełnie nowy punkt widzenia na uprawę ziemi. Z każdym dniem zmieniają się wyposażenie i techniczne warunki pracy. Jednak mimo nowoczesności na pierwszy plan wysuwa się wciąż ludzka tęsknota za korzeniami, kontaktu człowieka z przyrodą, potrzeba skonfrontowania własnych sił z żywiołami natury – to właśnie o tym mówią filmy Piotrka i innych agrospottersów. – Rolnictwo to dziś nie tylko forma zarobkowania, ale zamiłowanie, które determinuje decyzję o jego wyborze – wyjaśnia młody reżyser. Chociaż jego rodzice nie posiadają gospodarstwa, to dzięki wujkowi, który zaszczepił w nim tę pasję, doskonale orientuje się w „przyziemnych pracach”. – W maszynach rolniczych urzekają mnie ich moc i warkot silnika wydawany podczas ciężkich robót. Najlepsze są akcje na podmokłych terenach, wtedy jest trochę zabawy – opowiada autor. Jego ulubiony model „wozu” to stary Bizon Z056 – polska supermaszyna, świetny kombajn na małe i średnie gospodarstwa – dodaje z rozmarzeniem.

Od 2012 r. odkąd założył na YouTube swój kanał Farm TV, tylko „Kukurydziane żniwa” czy „Jesień w polu” obejrzało ponad 50 tys. osób, kultowy już „Dziewczyny na traktory” ponad dwa razy tyle. Pod każdym aż roi się od komentarzy, w większości pochodzą od tych internautów, z którymi Piotrek dzieli swoje zamiłowanie. Tu też wymieniają się opiniami na temat funkcjonowania prezentowanych modeli, technikami kręcenia filmów i pomysłami na kolejne realizacje. Jego kroki w Parzniewicach, Bilskiej Woli, Parzniewiczkach, Pawłowie Górnym, Pawłowie Dolnym i Poraju śledzi na bieżąco prawie 3 tys. subskrybentów.

Wieś czy globalna wioska?
Rolnictwo zmienia się z dnia na dzień. Dawny model, opierający się na sąsiedzkich relacjach, został zastąpiony przez kontakt elektroniczny. To właśnie w sieci toczą się najgorętsze dyskusje o życiu na gospodarstwie. Przyszli rolnicy i pasjonaci chętnie dzielą się opiniami o zakupionych przez ich rodziców albo krewnych maszynach. Kiedy tylko na placu pojawi się nowy model ładowarki albo ciągnika, śpieszą, żeby zrecenzować jego działanie na forum. Internet okazuje się dla nich doskonałą okazją do dzielenia się tym, co ich najbardziej zajmuje, a liczba tych, których zajmuje rolnictwo, rośnie w zawrotnym tempie.

Na miejscu globalnej wsi powstaje globalna wioska, gdzie swoje wirtualne gospodarstwa, „budują” również ci, którzy jak Piotrek Dzitkowski nie są dziedzicami areałów. Pewnego dnia z pewnością znajdą dla siebie kawałek ziemi choćby pod weekendową uprawę, a w garażu – jak sam zapewnia – miejsce dla błękitnego traktora (częstego bohatera filmów młodego reżysera).

fot. Piotrek Dzitkowski

P1

P2

P3

P4

P5

P6

 

 

MOC WYRÓŻNIEŃ DLA LIDERA

XX Targi AGROTECH już za nami! Przybyliście tłumnie i po raz kolejny udowodniliście, że możemy na Was liczyć, za co bardzo dziękujemy! Oto małe przypomnienie tego, co działo się w Kielcach. Marka New Holland zaprezentowała swoje produkty na kieleckich Targach AGROTECH i zrobiła to w sposób pomysłowy i przyciągający uwagę klientów. Firma New Holland wyróżniała się nie tylko nowoczesnością, ale także pomysłowością w organizacji przestrzeni wystawienniczej, doborze gamy prezentowanych maszyn. Duże zainteresowanie wzbudziła gra, która została przygotowana specjalnie dla klientów odwiedzających stoisko. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości maszyn oraz spróbować sił w prowadzeniu jednej z nich. Nie obyło się bez nagród dla każdego, kto podjął rozgrywkę odwiedzając stoisko, ale także dla samej firmy. New Holland zostało uhonorowane m.in. dwoma medalami, potwierdzającymi doskonałą jakość produktów jak i pełen profesjonalizm załogi czuwającej nad realizacją projektów. Kilkusektorowe stoisko, ukazujące największe „gwiazdy” produkcji takie jak ciągniki z serii BOOMER, T8.420 AutoCommand BluePower (laureat dziennikarskiej nagrody „Machine of the Year 2014”), oraz kombajny z serii Elevation, czy CR, również nagrodzone zostało Złotym Medalem Targów Kielce za najbardziej innowacyjną i atrakcyjną dla klientów aranżację. Wisienką na torcie okazało się wyróżnienie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wybrało stoisko firmy New Holland na idealne miejsce przeprowadzenia konferencji Ministra Rolnictwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów. Zachęcamy do oznaczania się na zdjęciach, a także przysyłanie swoich fotografii z tego wydarzenia.

DSC 1

DSC 2

DSC 3

DSC 4

DSC 5

DSC 6

DSC 7

DSC 8

DSC 10

DSC 11

DSC 12

DSC 13

DSC 14

DSC 15

DSC 16

DSC 17

DSC 18

DSC 19

DSC 20

DSC 32

DSC 31

OCHRONA NOWEJ GENERACJI

Nasz partner - Petronas Lubricants kontynuując współpracę ze swoim technicznym partnerem, firmą NEW HOLLAND, wprowadza na rynek nowe produkty: olej przekładniowy AMBRA MASTERTRAN ULTRACTION oraz płyn chłodniczy AMBRA ACTIFULL-OT, stosowane już na etapie produkcji do pierwszego wlewu w najnowszych maszynach NEW HOLLAND.

Opracowanie nowych produktów jest krokiem naprzód i odpowiedzią na nowe, rygorystyczne wymagania środowiskowe Tier4B, przewidujące zmniejszenie dopuszczalnego poziomu emisji tlenków azotu (NOx) oraz cząstek stałych (PM) o prawie 90% w porównaniu z poziomami określonymi przez normę Tier 3. Nowe zalecenia wchodzą w życie od października 2014 roku. Produkty są również kompatybilne dla silników spełniających wymagania aktualnie obowiązujących przepisów regulujących emisję spalin Tier4A. Dokładne wskazania odnośnie ich zastosowania użytkownik znajdzie w instrukcji obsługi i użytkowania maszyny.

AMBRA MASTERTRAN ULTRACTION to wielofunkcyjny olej o wyjątkowej formule opracowanej specjalnie dla przekładni, układów hydraulicznych i hamulców w kąpieli olejowej. Wyjątkowość oleju wynika z zastosowania pakietu specjalnych dodatków, opracowanych wyłącznie na potrzeby produktu, które nie występują w innych środkach smarnych. Dodatki te są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu mechaniczno-hydraulicznego w którym środek smarny jest stosowany oraz dla ochrony jego komponentów. Olej przeszedł pozytywnie wiele rygorystycznych testów zarówno w laboratorium jak i w terenie, uzyskując oficjalną aprobatę CNH i otrzymując specyfikację MAT 3540. Stosowanie MASTERTRAN ULTRACTION jest rekomendowane do nowych przekładni CVT.

AMBRA ACTIFULL-OT to płyn chłodniczy stworzony dla maksymalnej ochrony silników najnowszej generacji o niskim poziomie emisji, opracowany w technologii OAT (Organic Acid Technology) bazującej na pakiecie dodatków kwasów organicznych. Z powodzeniem może być stosowany również do wszystkich pozostałych typów silników. Oryginalność produktu jest potwierdzona homologacją MAT 3624 przyznaną przez konstruktora NEW HOLLAND. Formuła płynu zapewnia mu dłuższą trwałość (extended life) i nie wymaga już zastosowania żadnych dodatków uzupełniających (SCA). Spełnia wymogi normy ASTM D-6210 dla płynów chłodzących do silników heavy-duty, opracowanych w pełni na bazie glikolu etylenowego.

Oleje AMBRA dostępne są we wszystkich naszych sklepach. Masz pytanie? Nasi przedstawiciele są do Waszej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Ambra1

Ambra2

 

Nadciąga ALTIS 2002

W lutym firma KUHN wprowadza nowy model zawieszanego opryskiwacza wyposażonego w zbiornik o pojemności 2000 litrów – ALTIS 2002. Opryskiwacz ALTIS 2002 posiada kompletne osłony chroniące panel zaworów, rozwadniacz i zbiornik na wodę do płukania o pojemności 230 litrów. Dodatkowo posiada ramę w kształcie litery „L” oraz system zawieszenia belki polowej OPTILIFT, który umożliwia współpracę z różnymi typami ciągników. W nowym modelu zmodyfikowano panel obsługi zaworów wprowadzając trzy tryby pracy: manuset, diluset oraz e-SET. Niewielka masa i duża wszechstronność nowego modelu opryskiwacza umożliwia jego zastosowanie w średnich i większych areałach. ALTIS 2002 może pracować w kombinacji z zawieszanym z przodu ciągnika opryskiwaczem PF wyposażonym w zbiornik o pojemności 1000 lub 1500 litrów. Dzięki uzyskanej pojemności ALTIS 2002 może zastąpić model zaczepiany opryskiwacza lub opryskiwacz samojezdny – co stanowi tańszą alternatywę dla użytkowników. Na wszystkie pytania dotyczące maszyny chętnie odpowiedzą nasi doradcy handlowi.

opryskiwacz

ALTIS 2002

UWAGA, KONKURS NOWOROCZNY

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Do wygrania 5 firmowych kalendarzy! 

Jak wziąć w nim udział?

Wystarczy zrobić zdjęcie sobie i swojej ulubionej maszynie, zakupionej w naszej firmie i wysłać je do nas w wiadomości na Facebooku. Wraz ze zdjęciem prosimy o przesłanie adresu do korespondencji i wysyłki nagród. Nagrody czekają!

Najciekawsze prace opublikujemy w albumie. Zdjęcia z największą ilością Waszych „lajków” zostaną nagrodzone. 

Na Wasze zdjęcia czekamy do 3 lutego, do godziny 12.00

Od 3 do 10 lutego odbędzie się zbieranie „lajków” na Facebooku w galerii.

11 lutego ogłosimy wyniki konkursu.


 

JUŻ JEST!

13-stronicowy kalendarz. Bogaty w autorskie zdjęcia, które oddają charakter każdego miesiąca. Dedykowane sesje wykonywane do AGROS Magazynu wzbogaciły nasz kalendarz. Każdy miesiąc to inna fotografia, maszyna, wydarzenie oraz rolnik. To dzięki Wam, dziękujemy!


kalendarz

 

Zimowy AGROS Magazyn już jest!

Najnowszy, świąteczny Agros Magazyn już w drodze do Państwa domów. A w nim m.in. relacja z pokazu maszyn w Nieboczowach oraz targów Agritechnica w Hanowerze. To dla Was testujemy przekładnie traktora New Holland oraz szukamy rozwiązań na odnowienie parku maszynowego z pożyczką VB Leasing. Dział doradczy w tym numerze jest bogaty w przeróżne maszyny naszych partnerów. Oczywiście nie zabrakło prezentacji ciekawostek i nowinek z branży rolniczej. Zajrzeliśmy też do kilku gospodarstw. To i jeszcze więcej w zimowym Agros Magazynie. Gorąco zapraszamy do lektury! 15 numer AGROS Magazynu dostępny także na ISSUE

agros15

METAL-FACH Sp z o.o. zdobywcą godła „Firma Przyjazna Klientowi”

Dzielimy się z Wami dobrą nowiną. Nasz partner firma METAL-FACH dołączyła do grona laureatów ogólnopolskiego programu certyfikującego „Firma Przyjazna Klientowi”. Firma Przyjazna Klientowi to nagroda od konsumentów za wysoką jakość współpracy, przyznawana na podstawie wyników niezależnych badań przeprowadzanych przez Organizatora. Według organizatorów konkursu godło jest wyznacznikiem wysokiej jakości usług świadczonych przez wyróżnioną firmę, a także wyrazem uznania dla jego pracowników. Gratulujemy!

certyfikat

certyfikat 1

 

Profesjonalne maszyny w zasięgu ręki

Już niebawem, w jedynym miejscu i o tej samej porze producenci sprzętu rolniczego zaprezentują swoje produkty. Skorzystacie z okazji, by z bliska się im przyjrzeć? Zapraszamy Was w imieniu naszego partnera - firmy UNIA Group, który w Hanowerze przedstawi swoje nowości. Będą to między innymi PRASY serii DFz oraz PRASOOWIJARKA MASTER 1,5. Czekamy na was już w listopadzie!

DF1

Master3

P9

NOWY TEMPO T COMBI DOZUJE NAWÓZ PODCZAS SIEWU

W 2012 roku firma Väderstad wprowadziła na rynek siewnik punktowy Tempo T. Cechą wyjątkową tej maszyny jest nadciśnieniowe dozowanie i wysiew nasion. Maszyna do tej pory pozwalała na siew nasion i mikrogranulatu. Obecnie przedstawiamy nowość - model Tempo T Combi, który pozwala jednocześnie dozować nawóz. Siewnik wykorzystywany jest do siewu punktowego kukurydzy, sorgo, soi i słonecznika. Siewniki Tempo zaprojektowano zgodnie z najlepszą technologią i koncepcją siewu, gwarantuje bezkonkurencyjną precyzję siewu, nawet przy dużej prędkości.

TPT Combi5

TPT Combi3

TPT Combi6

STOISKO METAL-FACH KUSI NOWOŚCIAMI

Agro Show zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy wszystkich na wystawę. To doskonałe miejsce by porozmawiać z ekspertami, użytkownikami maszyn a przede wszystkim zobaczyć najnowsze urządzenia. Nasz partner firma METAL-FACH przedstawi swoje nowości. Będą to między innymi:
1. Przyczepa rolnicza dwuosiowa 14t T739, wykonana ze stali DOMEX700 w celu odchudzenia i zwiększenia wytrzymałości,
2. Przyczepa rolnicza tandem 14t T755, przeznaczona głównie do przewozów produktów rolniczych, umieszczona jest na podwoziu typu tandem z resorami parabolicznymi,
3. Agregat uprawowy zębowy U803, w którym za uprawę gleby odpowiadają rozstawione w trzech rzędach zęby sprężynowe,
4. Agregat uprawowo-siewny talerzowy 3m U741, mniejszy od agregatu U740/1, dzięki czemu wymaga ciągników o mniejszej mocy,
5. Agregat uprawowo-siewny talerzowy 3m U740/1, wyposażony w 24 talerze o średnicy 510 mm, idealnie nadaje się do uprawy gleby po orce lub uprawy pożniwnej,
6. Agregat uprawowy zębowy U818, w którym za uprawę gleby odpowiadają rozstawione w dwóch rzędach zęby sprężynowe, tym narzędziem można obrobić 2-3 hektary pola w zaledwie godzinę,
7. Przyczepa jednoosiowa z kolebką T930 Taczka, uniwersalna taczka do przewożenia różnego rodzaju materiałów. Jej rozładunek jest wyjątkowo prosty, odbywa się ręcznie lub poprzez przechylenie skrzyni ładunkowej do tyłu,
8. Owijarka bel sterowana elektrycznie Z593-0E, ta innowacyjna maszyna wyposażona w nowoczesna automatykę, posiada czytelny panel sterowania, za pomocą którego można sterować pracą maszyny w trybie manualnym, półautomatycznym oraz automatycznym,
9. Rozrzutnik obornika jednoosiowy 14t - N275, jest trwały, wyposażony w mocny łańcuch, dzięki czemu przenosi większe siły podczas pchania materiału,
10. Prasa łańcuchowa Z587, została zaprojektowana do zbierania i zwijania materiału roślinnego (siana, pokosu trawy oraz słomy) w bele o kształcie cylindrycznym (o szerokości i średnicy 1,2 m),
11. Prasa rolująca osiemnastowalcowa Z562-40, jej komora zawijania typu walcowego oparta jest na 18 walcach i zabezpieczona zamkiem hydraulicznym, przez co układ hydrauliczny ciągnika w trakcie pracy nie jest obciążony,
12. Przyczepa rolnicza skorupowa 14t T935/2, To wszechstronny i uniwersalny sprzęt, który pozwala na transport dużej ilości materiałów,
13. Wóz paszowy samorozładowczy z wyładunkiem przednio-bocznym T676, której gabaryty umożliwiają przewożenie do 4 ton zielonki,
14. Prasa walcowo-łańcuchowa Z602, które budowa zapewnia niezawodna prace w każdych warunkach,
15. Pługi zawieszane i półzawieszane

Serdecznie zapraszamy na stoisko naszego partnera – nr 292, sektor D.

t676

T676

t739

T739

T755

 

 

 

 

 

T755

t930

T930

Metal Fach Plug

Metal Fach - pług

 

 

14 AGROS Magazyn – już jest

Kolejne wydanie naszego periodyku już wkrótce trafi w Wasze ręce. Znajdziecie w nim m.in. relację z pokazu maszyn rolniczych w Bojkowie, inaugurującego cykl DEMOTOUR, który przygotowaliśmy we współpracy z naszym głównym partnerem – New Holland. O tym, co działo się pod Gliwicami i jakie premiery ujrzały światło dzienne na polu Bogdana i Krzysztofa Rusin, dowiecie się Państwo z reportażu na str. 3-6. Skoro mowa o nowościach New Holland, polecamy Państwa uwadze tekst o nowej serii kombajnów żniwnych TC 5000 oraz nowych ciągnikach z serii T4. 
W numerze nie może również zabraknąć wizyt u naszych Klientów, użytkujących maszyny takich firm, jak: New Holland, UNIA Group, Kongskilde, KUHN, Weidemann, Metal-Fach, EXPOM i Pomot Chojna. Bez względu na to, czy jest to ładowarka na fermie kurzej, spulchniacz chwastownik w ekologicznej hodowli kóz, czy wóz asenizacyjny w gospodarstwie mlecznym – każde z tych urządzeń jest świadkiem pewnej historii, opowiedzianej przez ludzi, którzy zdecydowali się podjąć ciężką pracę na roli.
Nowością w numerze jest oferta finansowania zakupu maszyn rolniczych, uszyta na miarę przez firmę Siemens Finance i zaprezentowana na przykładzie konkretnego gospodarstwa rolnego. Zapraszamy do lektury. Już wkrótce 14 numer AGROS Magazynu będzie dostępny także na ISSUE

agros14

POMOCNE 980 kg

Przedstawiamy Wam nowość naszego partnera, agregat uprawowo-siewny U818 firmy Metal-Fach. Więcej informacji znajdziecie na filmie. Zobaczcie sami!

 

 
 

KUHN - NOWOŚCI AGRO SHOW 2013

Przedstawiamy Państwu najnowsze maszyny naszego partnera – marki KUHN. Jest to przede wszystkim nowa seria pługów MASTER 3, która idealnie dopasowuje się do nowoczesnych ciągników, uniwersalne brony talerzowe DISCOLANDER XM, które nadają się do uprawy gleby w różnych technologiach, a także CULTIMER L – kultywator ścierniskowy, czyli wielozadaniowe narzędzie przeznaczone do uprawy gleby.

Nowa generacja pługów MASTER 3 powstała w oparciu o wiedzę technologiczną i doświadczenie marki KUHN. Te urządzenia to połączenie tradycji z innowacją, co zapewnie wydajność, komfort i bezpieczeństwo pracy.

Trzy główne modyfikacje które wyróżniają serię MASTER to:

1. Większa wytrzymałość, która umożliwia pracę z ciągnikami o większej mocy
2. Zwiększenie nacisku na dłuto lemiesza w zabezpieczeniu przeciwkamieniowym
3. Uproszczenie regulacji dla większego komfortu pracy. 
DISCOLANDER XM jest przeznaczony do każdego typu uprawy ścierniskowej. Jest to idealne narzędzie do uprawy ścierniskowej prowadzonej latem oraz do uprawy jesiennej lub wiosennej, przyorywania nawozu lub rekultywacji pastwiska. Ta tandemowa brona talerzowa składana pionowo. Podczepiona do dolnych ramion zaczepu ciągnika jest bardzo zwrotna. Zastosowanie siłownika na dyszlu pozwala na precyzyjną regulację maszyny w poziomie. Głębokość pracy jest regulowana na wale, co zapewnia dużą stabilność podczas pracy oraz optymalne zagęszczenie uprawianej gleby. Tylny zaczep umożliwia agregowanie z różnymi wałami dogniatającymi: lekkim wałem T-Ring, nowym wałem T-Liner lub ciężkim wałem HD-Liner 600 i 700. Aby sprostać wymaganiom w zakresie siewu poplonów, oferujemy gamę siewników z serii SH.

Kultywator CULTIMER L to zaczepiany kultywator, wyposażony w 3 rzędy zębów. Sprawdza się w zarówno przy płytkiej, średniej jaki i głębokiej uprawie ścierniskowej do 35 cm. Kultywator idealnie nadaje się do pożniwnej uprawy ścierniska oraz przygotowywania gleby do siewu w okresach jesiennym i wiosennym. Nowa zaczepiana wersja „L” jest dostępna w szerokościach 4, 5 lub 6 metrów. Ten model jest wyposażony w belkę zaczepową, 3 rzędy zębów, rząd talerzy wyrównujących oraz wał. Dzięki możliwości wyboru różnych elementów roboczych CULTIMER L to maszyna wyjątkowo uniwersalna.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, chciałbyś porozmawiać na temat nowych maszyn albo potrzebujesz porady, skontaktuj się z naszymi doradcami handlowymi. Namiary kontaktowe znajdziesz TUTAJ

CULTIMERCULTIMER L

DISCOLANDERDISCOLANDER XM

MASTERMASTER 3

NOWOŚCI NEW HOLLAND - nasz partner wprowadza na rynek kombajny nowej generacji

Kombajny CX7000 i CX8000 Elevation marki New Holland. Najczyściejsza próbka ziarna z tradycyjnego kombajnu zbożowego o największej mocy silnika
• Wielokrotnie nagrodzony mechanizm Opti-Fan neutralizuje efekt nachyleń w obrębie systemu czyszczącego
• System Opti-Clean™ zwiększa wydajność czyszczenia do 20%
• Przełomowe wytrząsacze słomy Opti-Speed™: wydajność większa do 10%
• Zoptymalizowana wydajność czyszczenia dzięki zamontowanemu na stałe systemowi czyszczącemu drugiej generacji
• Większe zbiorniki na ziarno i szybszy rozładunek
• Maksymalna prędkość EKO podczas transportu sięgająca 40 km/h: ułatwienie logistyki, optymalizacja wydajności oraz zmniejszenie zużycia paliwa o 25%
• Gumowe gąsienice SmartTrax™: zmniejszenie ubijania gleby i lepsza przyczepność do podłoża
• Pakiet oświetleniowy o dużej intensywności, zapewniający wyjątkowo efektywne zbiory nawet nocą. 

Firma New Holland wprowadza na rynek konwencjonalne kombajny najnowszej generacji CX7000 i CX8000 Elevation. Ta maszyna, wyposażona w wytrząsacze słomy, o największej w segmencie mocy sięgającej prawie 450 KM, zapewnia niezrównaną jakość słomy i najczyściejszą próbkę ziarna, przeznaczony dla profesjonalnych gospodarstw rolnych działających na dużą skalę na całym świecie. W ciągu ostatniej dekady wyprodukowanych zostało ponad 10000 kombajnów CX, co samo w sobie stanowi dowód ogromnej popularności, jaką cieszą się wśród użytkowników profesjonalnych na całym świecie.
Więcej na stronie NEW HOLLAND

100x

 

TO JEST LATO NOWOŚCI!!!

Zobaczcie jak radzi sobie najnowszy agregat uprawowo-siewny talerzowy U741 z Metal-Fachu.

Polecamy film i sam agregat :)

 

NOWY AGREGAT U740/1 - JUŻ JEST

Nasz Partner firma METAL-FACH wprowadził do oferty Agregat uprawowo-siewny talerzowy, który jest przeznaczony do przedsiewnej uprawy gleby po orce oraz pościerniskowej. Maszyna przystosowana jest do współpracy z siewnikiem. Jej głównymi elementami roboczymi są talerze o średnicy 510 mm, w ilości 24 sztuk.
Parametry:
- szerokość robocza 3 m
- maksymalna głębokość pracy wynosi 15 cm
- głębokość pracy jest regulowana mechanicznie lub hydraulicznie
- zapotrzebowanie na moc to 100-140 KM
- wydajność 3-5 ha/h

WPagregat U740/1

wal
wał dogniatający

hydraulicznahydrauliczna regulacja głębokości pracy

talerz
talerz o średnicy 510 mm

 

 

 

DLA KAŻDEGO COŚ LEPSZEGO

Nowe przyczepy to kolejne maszyny o które marka Metal Fach wzbogaciła swoją ofertę. Przedstawiamy cztery nowe modele..
Uniwersalna przyczepa TACZKA T930 służy do przewożenie różnego rodzaju materiału, jak np. buraki, pszenica czy piasek. Rozładunek przyczepy jest niezwykle prosty. Odbywa się ręcznie lub poprzez przechylenie skrzyni ładunkowej do tyłu. Wywraca się prawie do kąta prostego, dzięki czemu materiał łatwo się wysypuje. T930 jest krótka, przez co można nią manewrować przy małych zakrętach. Posiada hamulec pneumatyczny, a jej hydraulika jest sterowana z ciągnika.
Ładowna PRZYCZEPA T739 może pomieścić załadunek o wadze 14t. Zastosowana w konstrukcji stal (domex700) znacznie odchudziła maszynę i zwiększyła jej wytrzymałość. Mają one teraz zaledwie 2 mm.T739 ma dzielone burty. Jej ściany i podłoga są dodatkowo uszczelniane, a użyte osie wraz z zawieszeniem wykonane są przez renomowaną markę ARD.
Przyczepa TANDEM 14t T755 to przede wszystkim podwójna pojemność. Rozmiary przestrzeni ładunkowej, pozwalają na przewożenie ładowności do 18,2 m3. Zawieszenie maszyny oparte jest na resorach parabolicznych, a jej system wywrotu jest trójstronny – dzięki czemu T755 jest łatwa w załadunku i rozładunku.
 Przyczepa SKORUPOWA. To wszechstronny i uniwersalny sprzęt, który pozwala na transport dużej ilość materiałów. Ładowność sięga 18 t., a kąt wywrotu skrzyni 55 stopni, co dodatkowo ułatwia pracę. Maszyna wyposażona jest w pomost roboczy wraz z drabinką, dzięki któremu użytkownik może obserwować pracę. Maszyna jest trwała, jej podłoga ma grubość 5 mm a ściany 4 mm. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie udzielą wszelkich informacji.

przyczepa

taczka

T739

T755

 

 

 

DEMO TOUR W BOJKOWIE

W sobotę, 20 lipca zapraszamy na kolejne pokazy polowe. Tym razem odbędą się w województwie śląskim - w Bojkowie, w gospodarstwie rolnym Bogdana i Krzysztofa Rusin (przy trasie Gliwice- 

Knurów). Podczas pokazów zaprezentujemy nowości naszych producentów, m.in. maszyny New Holland: kombajn serii TC, ciągnik serii T4, prasę zmiennokomorową RB 150 oraz prasę stałokomorową
ORKEL 125. Ponadto będzie można zobaczyć szeroką gamę ciągników i kombajnów New Holland oraz maszyny uprawowe takich marek jak UNIA GROUP, VADERSTADT, KUHN i AGRISEM.

Weź udział w pokazach. Więcej informacji na naszym profilu na Facebooku. 

Osoby kontaktowe:
- Arek Smolarek, tel.: 600 353 819, oddział Strzelce Wielkie
- Zdzisław Jasek, tel.: 600 353 818, oddział Strzelce Wielkie
- Iwona Hercog, tel.: 784 501 894, oddział Szonowice
- Sławomir Heyduk, tel.: 784 522 296, oddział Szonowice


ZABIERZCIE ZE SOBĄ RODZINĘ, SĄSIADÓW, ZNAJOMYCH!!!

PROSIMY O POTWIERDZENIE PRZYBYCIA


PLAN POKAZÓW

10.30-11.00
Rejestracja gości/rozdanie kuponów konkursowych

11.00-11.15
Powitanie gości i prezentacja firmy Agros-Wrońscy

11.15-12.00
prezentacja firmy New Holland (aktualne promocje, finansowanie fabryczne, program Kluczowych Klientów) oraz firm Unia Group; Vaderstad, Kuhn, Agrisem

12.00
Rozpoczęcie dynamicznych pokazów pracy maszyn z wykorzystaniem telebimów i kamer live

12.00-12.20
Stacja I kombajny New Holland
prezentacja nowej serii TC oraz kombajnu CX

12.20-12.40
Stacja II prasy
New Holland RB150,
New Holland ORKEL 125;
Ciągniki New Holland T6. i T7.

12.40-13.00
Stacja III uprawa ścierniska:
Vaderstad Cultus;
Agrisem Agro-Mulch;
Agrisem Disc-O-Mulch;
Kuhn Cultimer,
Unia Mars Twix
Ciągniki New Holland serii T8. i T7.

13.00-13.20

Stacja IV uprawa głęboka
pługi Unia Group,
spulchniacz Agrisem Cultiplow,
Vaderstad Top Down,
Unia Cross 3,0 drive
Ciągniki New Holland serii T4., T5., T7.

13.20-13.40

Stacja V siewniki
Vaderstad Rapid;
Kuhn Speedliner;
Unia Fenix 3,0
Ciągniki New Holland serii T6., T7., T8.

13.40-14.20
Przerwa na poczęstunek - losowanie nagród w konkursie

14.20- 15.00
Po raz pierwszy na pokazach firmy Agros – Wrońscy:
Akademia regulacji maszyn: kombajny i pługi (praktyczne wskazówki przedstawicieli producentów maszyn jak prawidłowo przygotować sprzęt do pracy)

15.00
Możliwość samodzielnego przetestowania demonstrowanych maszyn.

 

Mapka dojazdowa do gospodarstwa Bogdana i Krzysztofa Rusin

mapka dojazdowa do gospodarstwa Bogdana i Krzysztofa Rusin

 

 

NAJNOWSZE AGREGATY

Przedstawiamy nowe agregaty naszego partnera - marki Metal Fach. Pierwszy z nich to Agregat U741 – uprawowo-siewny talerzowy 3,0m. Maszyna jest przeznaczona do przesiewczej uprawy gleby po orce, jak i pościerniskowej. Najważniejszymi elementami roboczymi agregatu są talerze o średnicy 510 mm. U741 jest przystosowany do współpracy z siewnikiem, a jego głębokość pracy regulowana jest za pomocą wału dogniatającego. Jest wyposażony w ekrany boczne, które ograniczają przesypywanie się ziemi poza obszar roboczy. Kolejną nowością w ofercie agregatów Metal Fach jest uprawowo-siewny agregat z hydropakiem 3,0 – U818. Maszyna wyposażona jest w dwa rzędy zębów sprężynowych z płynną regulacją głębokości, wał pakera lub rurowy i dźwig hydrauliczny. Przy niedużej wadze – 980 kg – i zapotrzebowaniu na moc w granicach 80-100 KM pracuje wyjątkowo wydajnie. Osiąga produktywność na poziomie 2-3 ha/h. Dokładniejszych informacji udzielą Państwu nasi doradcy, prosimy o kontakt.

U741
agregat U741

U818
agregat U818

 

 

13 NUMER AGROS MAGAZYNU WCALE NIE JEST PECHOWY!

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania naszego wydawnictwa. Jest to kolejne wydanie pełne dobrych wieści. Przedstawiamy Państwu nowy produkt finansowy AGROS Finance - korzystny system finansowania maszyn rolniczych oraz wyprzedaż ciągników New Holland, która oprócz atrakcyjnych cen wiąże się z atrakcyjnymi nagrodami. Jak zwykle na łamach magazynu przedstawiamy historie naszych Klientów – rolników, którzy postanowili poświęcić się pracy na wsi. Opowiadają o sobie, o rozwoju gospodarstw, a także o doświadczeniach z użytkowaniem nowoczesnych maszyn takich firm jak: New Holland, UNIA Group, Kongskilde, KUHN, Weidemann, Metal Fach, EXPOM i Pomot Chojna. Lato to czas w którym pierwsze skrzypce będą grać kombajny i w tym numerze poza stałymi stronami, na których prezentujemy produkty New Holland kombajnom tego producenta poświęciliśmy wiele uwagi. ZAPRASZAMY DO LEKTURY NA ISSUE

agros13

 

PIERWSZY LETNI KONKURS

Ogłosiliśmy kolejny konkurs fotograficzny. Więcej szczegółów na naszym funpage'u www.facebook.com/AgrosWronscy
Do wygrania nagrody ufundowane przez naszego partnera markę Weidemann - czapeczki i mini ładowarki. Gorąco zapraszamy.

czapka1

 

 

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ SIEWU

Nasz partner – firma KUHN – proponuje nowy, precyzyjny siewnik MAXIMA 2. Maszyna ma niezwykle mocną i stabilną sekcję wysiewającą, która pozwala na precyzyjny siew. Równe odległości miedzy roślinami są bardzo istotnym czynnikiem warunkującym uzyskanie wysokich plonów roślin sianych punktowo. Dotyczy to głównie takich roślin jak kukurydza i buraki cukrowe. MAXIMA 2 to maszyna wygodna i szybka w obsłudze. Punkty regulacyjne są ergonomiczne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu użytkownik może zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy. KUHN stworzył bogatą ofertę modeli siewnika, o różnych szerokościach ramy i różnym wyposażeniu. Tak by każdy mógł odpowiednio dopasować maszynę do warunków siewu w swoim gospodarstwie. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

KUHN 5

KUHN 54

 

 

CAŁKOWICIE SAMODZIELNA

Nasz partner firma Metal Fach proponuje całkowicie nowe rozwiązanie w swoim produkcie. Owijarka Z593-0E jest innowacyjną maszyną wyposażona w nowoczesna automatykę. Jej czytelny panel sterowania pozwala na sterowanie maszyną w trybie automatycznym, półautomatycznym oraz manualnym. W zależności od potrzeb można dostosować takie parametry jak ilość obrotów stołu, zliczanie czasu owijania oraz ilości owinięć, ilości bel oraz średniej ilości bel w ciągu godziny. Pozwala to na kontrolę wydajności pracy. Samozaładowcza maszyna posiada przedni chwytak, który umożliwia pracę w linii prasy zwijającej, czyli wzdłuż pola, a nie jak pozostałe typy – w poprzek. Dodatkowym elementem jest urządzenie odcinająco-chwytające, dzięki któremu działa niemal samodzielnie. Zadaniem użytkownika jest jedynie założenie nowej rolki folii, które są „pod ręką” - dzięki zamontowaniu uchwytów dla zapasowych rolek, na dyszlu maszyny. Więcej szczegółów u naszych doradców, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

z593

z593a

z593b

 

 

 

 

SIEW W ODPOWIEDNIM KIERUNKU

UNIA Group - nasz partner - wprowadza całkiem nowy rozsiewacz dwutarczowy MS. Maszyna posiada osłonę wysiewu, dzięki czemu idealnie sprawdza się w ogrodnictwie, przy uprawie winorośli i chmielu. Osłona umożliwia dokładne ukierunkowanie nawozu na zadany obszar. Zbiornik nawozu, w który wyposażony jest MS, jest szeroki ale niski. Jego ściany są strome co powoduje swobodny spływ nawozu do otworów dozujących. Pojemność rozsiewacza może być dopasowana w zależności od potrzeb, standardowo wynosi ona 400 l., ale dzięki nadstawką można ją powiększyć do 600 l. Takie parametry pozwalają na precyzyjny wysiew nawozu na szerokość od 10 do 18 m. W razie pytań nasi handlowcy są do dyspozycji, numery kontaktowe znajdują się w zakładce Doradcy handlowi.

MSa

 
 

SIEW REKORDOWY

Nasz partner firma Vaderstad podjęła wyzwanie i wzięła udział w rekordowym siewie kukurydzy. Markę reprezentował siewnik punktowy Tempo F8, który zasiał największą powierzchnię, bo aż 212 hektarów w ciągu 24 godzin. To wzrost wydajności o 42% w przeliczeniu na sekcję wysiewającą w stosunku do oficjalnego rekordu świata (który mierzony jest na 24 rzędowym siewniku) z zeszłego roku. Próba rekordy trwała równe 24 godziny i odbyła się na polach niedaleko Kijowa. W tym czasie maszynę obsługiwało 3 operatorów. To fenomenalny wynik. Gratulujemy zwycięstwa!

siew1

siew2

 

 

PODAROWANE PRZEZ FANÓW

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy na naszym funpage'u cykl pod takim właśnie tytułem. Pokazujemy w nim Wasze prace.
Tym razem przedstawiamy filmy nakręcone podczas ostatniego cyklu naszych pokazów polowych AGROSshow. Dziękujemy autorom za ich wykonanie. Nagradzamy ich miniaturami traktorów marki New Holland. Prosimy Panów o wysłanie danych do przesyłki nagrody pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Zachęcamy do oglądania!
autor: Tomasz Kowalik


autor: Jakub1795


autor: Marcin Adamczyk

METAL-FACH ROZDAJE NIESPODZIANKI

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, organizowanym przez jednego z naszych partnerów - firmę Metal-Fach. Konkursowe zdjęcia o tematyce "Maszyny rolnicze Metal-Fach w gospodarstwie i w polu" można wysyłać do 30 czerwca 2013 r. Wszystkie niezbędne informacje, wraz z regulaminem konkursu, znajdują się na stronie www.metalfach.com.pl

konkurs fotograficzny baner

 

 

WIOSENNA ODSŁONA KOSIAREK ALKA

 

Wspominaliśmy już o tym w AGROS Magazynie, jednak teraz informujemy wszystkich odwiedzających naszą stronę. UNIA Group - nasz partner proponuje nową, zmodernizowaną wersję swoich dyskowych kosiarek serii ALKA. Te lekkie i stabilne urządzenia stają się jeszcze bardziej efektywne. Wyposażenie ich w spawaną listwę roboczą, dodatkowo usztywnia konstrukcję i gwarantuje szczelność. Dyski robocze tej kosiarki są indywidualnie zabezpieczone, co chroni listwę roboczą przed uszkodzeniami. Producent nie zapomniał także o oszczędności czasu, do wymiany głównych elementów - noży wystarczy zaledwie jeden ruch kluczem. Konieczność wymiany dysku roboczego to także nie problem, modułowa budowa listwy pozwala na tanią i szybką naprawę maszyny.

 

budowa modulowa2

budowa modułowa

 

kosiarka alka

kosiarka ALKA

 

Teraz owijaj z GUCIEM

Nasz partner – firma Unia Group oferuje Państwu najnowszą owijarkę Gucio XL. Jest to maszyna przyczepiana do ciągnika. Model podstawowy H gwarantuje sprawdzone i niezawodne sterowanie hydrauliczne, model E – sterowanie elektroniczne. Najazd na belę odbywa się wzdłuż pola – zgodnie z kierunkiem zbioru balotów prasą zwijającą. Maszyną steruje się ze stanowiska operatora. Chwytakowy układ załadunkowy gwarantuje podjęcie beli bez kontaktu chwytaków z glebą. Obrotowy stół roboczy mieści się stosunkowo nisko, co czyni maszynę bardziej stabilną podczas pracy na pochyłościach i zapobiega wypadaniu beli w trakcie owijania. Prosty, jednak skuteczny stawiacz bel umożliwia regulację i pozwala na delikatny rozładunek owiniętego balota. Po zablokowaniu dyszla w pozycji transportowej ciągnik z maszyną może bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych. Jeśli chcą Państwo zapoznać się ze szczegółami oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

 

gucioa

VADERSTAD STAWIA NA JAKOŚĆ

Nasz partner marka Vaderstad robi kolejny krok, by udowodnić jakość oferowanego przez siebie sprzętu. Wszystkie produkty są od teraz objęte dłuższą, bo aż dwuletnią gwarancją.  - Każdy etap produkcji maszyny jest ważny, poprzez wybór odpowiednich materiałów, zapewniamy jej długą żywotność. Dzięki testom jesteśmy pewni, że maszyna będzie działała bezproblemowo - podkreśla Fredrik Lunden, Dyrektor Marketingu w Väderstad.  Użytkownik maszyny może więc spać spokojnie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z maszynami prosimy o kontakt z naszymi doradcami handlowymi. 

vaderstad

WAŁ NIEZBĘDNY

Jeden z naszych partnerów – marka EXPOM wprowadziła właśnie na rynek całkowitą nowość – wał TYTAN 6,3 m o średnicy 600 mm. Urządzenie przeznaczone jest do zagęszczania wierzchniej warstwy gleby bezpośrednio po orce, przed lub po siewie oraz do tworzenia gruzełkowatej struktury gleby. Wał przede wszystkim jest przydatny na glebach zwięzłych, gdzie perfekcyjnie rozdrabnia wyorane grudy, a jednocześnie wyrównuje górną warstwę gleby. Nowy TYTAN wyposażony jest w system HYDRO-PRESS, który umożliwia równomierny nacisk wszystkich sekcji wału na glebę. Wałowanie jest bardzo istotnym zabiegiem agrotechnicznym, wyrównuje pole, rozbija bryły, polepsza kontakt nasion z glebą, zatrzymuje wilgoć, redukuje erozję gleby i polepsza jej strukturę. A to jeszcze nie wszystkie zalety stosowania wału. Może on być także wykorzystany do uprawy pożniwnej, by przyspieszyć kiełkowanie nasion oraz proces gnilny słomy i resztek pożniwnych.

016

020

021

024

026

029

 

AGROS Magazyn na Facebooku

Nowo założony profil magazynu na Facebooku sprawił, że działamy globalnie. Będziemy opisywać na bieżąco wydarzenia związane z firmą Agros-Wrońscy. Oprócz nowinek i informacji pojawią się ciekawe konkursy z nagrodami. Tworzyć będziemy galerie z ciekawymi zdjęciami.

Zachęcamy do odwiedzin i „polubienia” naszego profilu. 
Byliśmy na targach rolniczych AGROTECH w Kielcach

To wielkie wydarzenie. Tegoroczną wystawę AGROTECH odwiedziło 55 tysięcy osób. Zgodnie z opinią Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Marka Sawickiego była to największa i najważniejsza wystawa dla rolników w kraju. W Wystawie wzięło udział 600 firm z różnych stron świata. Nie zabrakło także naszej marki.

DOBRE WIADOMOŚCI Z ARiMR'U

Od 27.03. do 23.04. br. w ośmiu województwach (lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim) można składać wnioski o dofinansowanie w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. W tym roku rozdzielonych ma być 510 mln zł. Maksymalne dofinansowanie może wynieść 300 tys. zł. Kryteria wg. których zostanie określona kolejność przydzielania pomocy to wielkość ekonomiczna gospodarstwa (ESU), związek celu inwestycji ze wzrostem wartości dodanej brutto GVA w gospodarstwie oraz informacja czy wniosek był składany indywidualnie, czy też na operację w ramach tzw. wspólnego użytkowania maszyn i urządzeń. ARiMR dofinansuje od 40 proc. do 60 proc. kosztów. W marcu zostaną ogłoszone terminy naboru wniosków o przyznanie pomocy finansowej PROW 2007-2013 na „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” i „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. 

NEW HOLLAND – LEADER NA POLSKIM RYNKU CIĄGNIKÓW

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasz główny partner – firma New Holland – jest już od czterech lat leaderem w sprzedaży ciągników. W roku 2012, co piąty sprzedany model należał do marki New Holland – to aż o 40 proc. więcej niż w roku 2011! Nieustannym powodzeniem cieszą się ciągniki – o mocy maksymalnej do 175 KM – serii TD5000, T5000/T5 i T6000/T6 oraz bardziej zaawansowane – T7 i T8. W 2013 r. wprowadzone zostaną nowe modele, programy promocyjno-sprzedażowe, a także programy związane z kampaniami serwisowymi i częściami zamiennymi. Firma przedstawi innowacyjne rozwiązania, np. systemy precyzyjnego rolnictwa. New Holland oferuje Państwu fachowe doradztwo, niezawodny serwis oraz promocyjne finansowanie fabryczne. Firma stale podnosi standardy, a indywidualne potrzeby Klientów są dla niej priorytetem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy chętnie przedstawią Państwu ofertę New Holland oraz odpowiedzą na Państwa pytania.

Doradcy handlowi

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

T4060F 12 031

 

UŚMIECH DZIECKA NAGRODZONY

Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny na profilu AGROS Magazynu na Facebooku. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zdjęć Państwa dzieci, wykonanych na terenie gospodarstw rolnych. Jury postanowiło wyróżnić cztery z nich. Wybrane prace zostały nagrodzone miniaturami ciągników New Holland.

Laureatami konkursu zostali:
- Anna Flaszowska
- Agnieszka Nowak
- Dariusz Wojtasik
- Maciej Kołodziejczyk
 
Oto nagrodzone prace: 

   

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Znamy już zwycięzców konkursu „Moje żniwa”. Oto oni:
- Ola Zięba,
- Sylwia Grabarczyk,
- Bogdan Działo.
Postanowiliśmy wyróżnić również Krzysztofa Podgórskiego.
Zwycięzcom gratulujemy.

Zdjęcia nagrodzone w konkursie

   

LUKSUS JAKIEGO NIE BYŁO

 

Nasz partner — firma New Holland rozpoczęła w marcu br. produkcję nowoczesnych kabin Horizon, instalowanych w ciągnikach z serii T6 i T7. Kabiny gwarantują wysoki komfort w trakcie jazdy. Elementy sterownicze klimatyzacji, panel oświetlenia, radio oraz dodatkowe schowki znajdują się na pulpicie, w obrębie okładziny dachu, co stanowi wygodę dla operatora. W kabinie dostępne są również gniazda do ładowania urządzeń elektronicznych. Przy odbiorniku radiowym mieszczą się porty USB i AUX. Dostępny jest także Bluetooth. Kabina wyposażona jest w przyciemnianą tylną szybę oraz osłonę przeciwsłoneczną. Wielofunkcyjna dźwignia CommandGrip oraz ikony elementów sterowniczych są podświetlane. Większy ekran monitora IntelliView IV umożliwia przejrzyste wyświetlanie funkcji oraz danych naprowadzania, dzięki czemu w kabinie nie trzeba montować dodatkowych monitorów. Kabina jest wyposażona także w podgrzewane, większe lusterka boczne z elektroniczną regulacją części górnej. Pierwsze egzemplarze ciągników serii T6 i T7 pojawią się w ciągu kilkunastu dni się u dealerów New Holland. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszymi doradcami.

 

T7 G 13 001

T7 G 13 002

T7 G 13 007

T7 G 13 009

T7 G 13 020

T7 G 13 027

T7 G 13 012

T7 G 13 013

T7 G 13 017

T7 G 13 014

 

 

 
 

NAGRODY DLA AGROS MAGAZYNU

11 października w Sopocie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie adresowanym do osób piszących na rzecz marek. Imprezie towarzyszyły warsztaty dziennikarskie Pióra Roku, których gościem specjalnym był Jacek Żakowski z Polityki. Jury pod przewodnictwem dra Jacka Wasilewskiego (UW) w składzie Teresa Kruszona (Gazeta Wyborcza) i Kinga Kubiak (PRoto) nagrodziło m.in. teksty, które ukazały się w Agros Magazynie.
W kategorii publikacja dla klientów – Firma, nagrodę główną otrzymał artykuł „Nowy członek rodziny” Zdzisławy Górskiej-Nieć, za pokazanie firmy i jej produktów w ważnych momentach codziennego życia klientów.
Wyróżnienie natomiast otrzymał artykuł „Wioska żółto-niebieskich” Huberta Stępniewicza, za sprawną dziennikarską relację z imprezy branżowej pokazanej z perspektywy klientów.

 

serwis agros-wrońscy na medal

Udział w konkursie „Serwis na Medal” zaowocował kolejną nagrodą. Zorganizowany został przez Polską Izbę Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Konkurs adresowany był do firm, które zajmują się obsługą techniczną maszyn rolniczych. Miał dwa etapy. Pierwszy składał się ze szczegółowej ankiety, pozwalającej wyłonić grupę pięciu finalistów - a wśród nich także nasz serwis. W drugiej fazie komisja odwiedziła wybrane serwisy. Przyjechała także do Strzelec i bardzo skrupulatnie sprawdzała funkcjonowanie naszego serwisu. Jesteśmy dumni, że nasze usługi serwisowe zostały tak wysoko ocenione. Staramy się by były na najwyższym poziomie, a nasi klienci zawsze mogli liczyć na fachową pomoc.
otwarcie filii w szonowicach - dzień I

18 października, Szonowice

Ponad 300 klientów uczestniczyło w otwarciu nowej filii w Szonowicach. Podczas pierwszego dnia spotkaliśmy się z naszymi klientami i partnerami. Udział w nim wzięli między innymi przedstawiciele firm: New Holland, Unia Group, Kongskilde, Hardi, EXPOM, Weideman i Metal Fach. Nowe zabudowania poświęcił ksiądz Joachim Kroll, duszpasterz z pobliskiej parafii w Modzurowie. Gwiazdą wieczoru był Kabaret Młodszych Panów z Rybnika.

otwarcie filii w szonowicach - dzień ii

19 października, Szonowice

Podczas drugiego dnia otwarcia filii w Szonowicach dnia rolnicy mogli podziwiać maszyny pracujące na polu sąsiadującym z nowa filią. Była to doskonała okazja, byśmy mogli poznać Was osobiście, w miłej atmosferze, przy muzyce, poczęstunku oraz konkursach z licznymi nagrodami. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i zainteresowaniem nie tylko wśród klientów, bowiem wraz z nimi przybyły całe rodziny.

sparex w sklepagros.pl

Firma Agros-Wrońscy została przedstawicielem Grupy Sparex – wiodącego dealera części zamiennych do maszyn rolniczych. Firma oferuje części własnej marki a także wiodących producentów z całego świata. Na rynku działa od 1965 roku i ma swoje przedsiębiorstwa aż w 17 krajach. Oferta katalogowa obejmuje części zamienne zarówno do nowych jak i starszych modeli maszyn. Wszystkich informacji udzieli Państwu Bartłomiej Piaskowski. Proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dzwonić pod numer telefonu 784 522 264. Pełna oferta produktów znajduje się na stronie internetowej firmy Sparex.

„AGROS Magazyn” już dostępny w sieci

Od teraz „AGROS Magazyn”, dostępny także w wersji elektronicznej. Jest to możliwe dzięki platformie Issue – największej platformie e-prasy. Znajdują się tam wszystkie numery „AGROS Magazynu”. Można go czytać na komputerze, tablecie lub dowolnym urządzeniu mobilnym. Jest to wygodne i całkowicie bezpłatne, a w dodatku ekologiczne.

ZOBACZ WSZYSTKIE NUMERY AGROS MAGAZYNU


Ciągnik New Holland w gronie najlepszych

Nasz partner - firma New Holland - zdobyła prestiżowe wyróżnienie Ciągnik Roku 2013. Model T4060F został nagrodzony w kategorii najlepszych maszyn specjalistycznych. Pochodzi on z gamy ciągników T4000F/N/V. Dzięki swoim parametrom doskonale nadaje się do pracy w winnicach i sadach. Każdy szczegół i element maszyny został dokładnie przemyślany i dopracowany. Mechaniczna blokada parkingowa zapewnia 100 proc. bezpieczeństwo. Wszystkie modele z serii F posiadają specjalną oś przednią, która umożliwia promień skrętu aż do 76 stopni. T4060F jest wyposażony w technologię precyzyjnego nawożenia. Dzięki niej możliwy jest wzrost plonów, przy jednoczesnej optymalizacji nakładów i osiąganiu najwyższej jakości produktów. Praca w polu z wykorzystaniem maszyny pozwala na natychmiastowy monitoring wszystkich parametrów. Wyświetlacz w połączeniu z sygnałem GPS daje możliwość monitorowania rzeczywistej prędkości pracy, obszaru nawożenia oraz ilości nawozu pozostałej w koszu. Więcej informacji na temat tego i innych modeli ciągników marki New Holland udzielą nasi doradcy techniczni. Firmie New Holland serdecznie gratulujemy nagrody.Spotkaj się z nami na Facebooku

Liczba Polaków korzystających z z internetu stale wzrasta. Coraz chętniej nawiązujemy kontakty przez internet, coraz chętniej tam zamawiamy i kupujemy a także coraz chętniej korzystamy z internetu jako głównego medium informacyjnego. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy stworzyć nasz profil na Facebooku i spotykać się z Wami także na tym jednym z najbardziej popularnych portali społecznościowych. Zamieszczamy tam najnowsze i najświeższe informacje z naszej branży i działalności firmy. Chcemy proponować Wam również rozrywkę i dlatego zapraszamy do udziału w naszych konkursach. Pierwszy już niebawem. Zapraszamy do odwiedzin, komentarzy i „lajkowania”.
Tworzymy tą stronę dla Państwa i chcemy by zawierała to wszystko czego szukacie w internecie. Jeżeli znajdzie czas by pomóc nam tworzyć informacje dla Was, podpowiedzieć co jeszcze chcecie na naszym profilu znaleźć to czekamy na kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Systemy GPS w naszej ofercie

Dla Agros-Wrońscy ważne są założenia rolnictwa precyzyjnego. Od początku swojej działalności postawiliśmy sobie cel, by pomóc rolnikowi w jego pracy. Dlatego nasza firma wprowadza do swojej oferty technologie oparte między innymi o systemy GPS. Dzięki takim urządzeniu gospodarowanie może być jeszcze bardziej wydajne i racjonalne.
Czy rozsądna gospodarka pozwala na zwiększenie plonów? Tak! Odpowiedzi udziela New Holland wiodący producent maszyn rolniczych. GPS, a dokładniej system w jaki jest wyposażone urządzenie, pozwala na zmniejszenie kosztów, paliwa, nasion, materiałów przy jednoczesnej poprawie wydajności gleby. Rolnictwo precyzyjne, bo o takim trzeba tutaj mówić, wykorzystuje sygnał GPS. Działa w oparciu o kilka zasad i odpowiednią kolejność wykonywanych zadań. Na początku należy zabrać dokładne informacje na temat gleby. Do tego wykorzystywana jest technologia GPS, która określa powierzchnię pola, jego strukturę, właściwości gleby a nawet mapę. Tak zebrane informacje są przetwarzane, by dało się je wprowadzić do urządzeń sterujących maszynami rolniczymi. Dzięki temu kierujący pojazdem odczytywać na bieżąco z GPSa sygnały i informacje o swoim położeniu, zróżnicowaniu terenu i gleby. Za pomocą sygnału GPS można precyzyjnie określić powierzchnię pola. Odbywa się to w prosty sposób. Firma New Holland wyposażyła swoje urządzenia w odpowiednie ku temu technologie. Po dokładnym pomierzeniu ziemi, urządzenie pozwala na kontrolę przejazdów, z dokładnością nawet do 2,5 cm. Dzięki oprogramowaniu operator może powtarzać te same przejazdy kilkakrotnie, po tygodniu, miesiącu a nawet roku. Przy sadzeniu, opryskiwaniu lub uprawie eliminowane jest ryzyko ominięcia lub nakładek, także w trudnych warunkach pogodowych. Dokładne przejazdy są możliwe dzięki pasom świetlnym, które wskazują rolnikowi odpowiedni kierunek skrętu, by maszyna obrała odpowiedni tor. Takie urządzenie może być zamontowane w każdej maszynie, choć fabrycznie instalowane są jednie w maszynach New Holland.
Jeżeli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnej i rewolucyjnej technologii GPS, skontaktuj się z nami. Tomasz Wroński, Dyrektor ds. Serwisu i Części Zamiennych chętnie odpowie na wszystkie pytania. Dane kontaktowe: tel.: 694 192 899,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy, zimowy numer AGROS Magazynu

Dwunasty numer periodyku jest już w Waszych rękach. W tym numerze między innymi fotoreportaż z otwarcia nowej filii w Szonowicach oraz wycieczki do Londynu, na którą zabraliśmy naszych Klientów. Jak zwykle wiele miejsca poświęciliśmy poradom naszych ekspertów. Tym razem uwagę poświęciliśmy rozrzutnikom i nawożeniu. Przedstawieniem systemu GPS New Holland rozpoczęliśmy nowy cykl o rolnictwie precyzyjnym.
 Przypominamy, że ten jak i wszystkie wydania magazynu są dostępne są w zakładce „AGROS Magazyn” na naszej stronie.
Zapraszamy do lektury.

brązowy kłos dla dealera roku 2011

Po raz kolejny lider maszyn rolniczych New Holland nagrodziła nas Brązowym Kłosem. Tym razem otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Dealer Roku 2011. To dla nas szczególne wyróżnienie. Potwierdza zaufanie - jakim obdarzają nas nasi klienci.
- Zrobimy wszystko by tego zaufania nie stracić - obiecuje Jan Wroński.


FOTO-NAGRODA TRAFIŁA DO STRZELEC

Fotograf Maciej Niesłony, wykonujący zdjęcia do naszego kwartalnika AGROS Magazyn, wygrał konkurs fotograficzny pt. „Rolnik – człowiek sukcesu”. Organizatorem konkursu była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkursowe zdjęcie przedstawiało rolnika – Pana Artura Gaika wraz z synem. Zostało wykonane do 6. numeru AGROS Magazynu, do rubryki „Portrety”. Fotografia zdobyła pierwsze miejsce i została wybrana spośród prawie pół tysiąca prac. ARiMR umieściła nagrodzone zdjęcie w swoim kalendarzu. Serdeczne gratulacje.


Wyróżnieni przez New Holland

"Najlepsza sprzedaż części zamiennych" - wraz z takim werdyktem przyznano naszej spółce statuetkę Kłosa. Nagrodę otrzymaliśmy od firmy New Holland — lidera na polskim rynku maszyn rolniczych. New Holland yróżnia swoich najlepszych dealerów, przyznając im kłosy: złoty, srebrny i brązowy. Ustanawia także wyróżnienia, między innymi za dynamikę sprzedaży, serwis i obsługę klienta oraz za dystrybucję części zamiennych.

Kłos w kolorze złota

Po raz kolejny lider maszyn rolniczych New Holland nagrodziła nas Brązowym Kłosem. Tym razem otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Dealer Roku 2011. To dla nas szczególne wyróżnienie. Potwierdza zaufanie - jakim obdarzają nas nasi klienci.
- Zrobimy wszystko by tego zaufania nie stracić - obiecuje Jan Wroński.


Dożynki Jasnogórskie w częstochowie

W trakcie XXI Krajowej Wystawy Rolniczej odbywającej się tradycyjnie w czasie obchodów Dożynek Jasnogórskich, współpracujący z nami producenci zostali wyróżnieni nagrodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród docenionych produktów znalazły się miedzy innymi maszyny Metal-Fachu oraz UNII Group.